טלפון: 054-9464846 דוא"ל: nir@nir-massage.com כתובת: התאנה 33, תל מונד

בלוג

אחת הבעיות היותר נפוצות בידיים הוא תעלת קרפלית הנקראת Carpal tunnel syndrome.אנשים רבים סובלים מדלקות בידיים בעיקר בגלל פעולות חוזרות ונשנות.דלקות בידיים עשויות להתבטא בזרמים בידיים,נימול אצבעות ועד להירדמות של אצבעות(אגודל,אמה,וקמיצה).שלא יהיה לכם ספק ניתן לטפל במקור הבעיה ואף לפתור אותו לחלוטין.מקור הבעיה הינו לחץ על עצבים אולאנרי ומדיאנוס ואף גורם לחולשה וכאבים בשורש כף יד.סובלים מהמחלה לרוב אנשים שעובדים בעבודות ידיים למשל קלדניות,עבודה במחשב,גינון,מטפלים,ומשק בית.מהי תעלה קרפלית?כיצד ניתן לטפל בה ?

למרבה הצער במצבים של תעלה קרפלית רוב אנשים אינם חושבים על תהליך טיפולי.זוהי בחירה שגויה כי ישנה אפשרות לשקם את העצבים הפגועים בטיפולי מגע שונים.בחירה ניתוחית מתבצעת באשפוז יום אך לא ניתן להבטיח הצלחה.ישנם אנשים שעברו ניתוחים ואף הבעיה חזרה לאחר החזרה לשגרה וחזרה על אותם פעולות.כאשר עוברים ניתוח יש לשקול גם תהליך החלמה שזה שיקול לא קטן והיעדרות מהעבודה.

תעלה קרפלית cts היא בעיה נפוצה מאוד בקרב האוכלוסיה .באה לידי ביטוי בעקבות עבודות מאומצות בכפות הידיים.כאשר ישנו לחץ על העצבים האדם חש כאב בשורש כף היד ואף היחלשות של היד עצמה.ניתן לחוש בכאבים ואף הירדמויות של הידיים בעיקר בזמן מנוחה.רוב המטופלים יזדקקו לניעור של היד מספר דקות עד שההירדמות תעבור.מחקרים מראים כי נשים סובלים פי 3 מדלקות תסמונת תעלה קרפלית.

העצב האולנרי הוא עצב של הגפה העליונה.מגרה את השרירים בידיים,אצבעות ואגודל. תפקידו לספק תחושה לכף היד בצד של האצבע הקטנה.העצב המדיאני מספק תחושה לכף היד בצד של האצבע הקטנה וגם באצבע המורה.העצב הרדיאלי מספק תחושה לחלקי היד בצד האגודל ובצד האצבע האמצעית.האולנרי עצב שמתחיל בצוואר ועובר במורד הזרוע.מספק מידע מוטורי וחושי לידיים.המדיאני עצב שמתחיל בעמוד השדרה ויורד עד לכף היד.תפקידו לספק מידע מוטורי וחושי לאגודל,אצבע המורה,האצבע האמצעית,הקמיצה וחצי הזרת.

אחת הבעיות היותר נפוצות בידיים הוא תעלת קרפלית הנקראת Carpal tunnel syndrome.אנשים רבים סובלים מדלקות בידיים בעיקר בגלל פעולות חוזרות ונשנות.דלקות בידיים עשויות להתבטא בזרמים בידיים,נימול אצבעות ועד להירדמות של אצבעות(אגודל,אמה,וקמיצה).

עיסוי רפואי לדלקות בידיים כתוצאה מלחץ בתעלה קרפלית

עיסוי רפואי נותן למענה לבעיות רבות וריפוי דלקות בגוף.התמקדות בטיפול תהיה בגורמים ללחץ על שורשי ותעלות כפות הידיים.כאשר המטרה היא להמתקד באזורי מפתח בגוף בהם מתרכז הלחץ.המסאז מתרכז בעיסוי צווארי פתירת על הלחץ על שרירי הצוואר הקדמיים והעורפיים.רוב המטופלים סובלים מלחץ צווארי אם ישנו היבט של פריצת דיסק או שלו.

טיפול צווארי אינטנסיבי הנמשך 30 ד’ק בו שרירי הצוואר יהיו משוחררים לחלוטין.לרוב מומלץ לטפל בשרירי הגב ,צוואר וידיים זמן  הטיפול 60 דקות מלאות.טיפול בשרירי הידיים והפחתת הלחץ על העצבים אולאנרי ומדיאנוס באמצעות עיסוי.ניתן לשלב שמנים אתריים למשל רוזמרין העוזרים לריפוי של מערכת העצבים.הרוזמרין השפעתו ממריצה על מערכת העצבים כאשר עצבי החושים נפגעו.

טיפול עשבי מרפא לשחרור לחץ עצבי מכפות הידיים

אחד הטיפולים היותר יעילים לטיפול בדלקות הוא עיסוי תאי הרבל באג’ס.מסאז הכולל לחץ בחום בעזרת עשבי מרפא מיובשים וחמים.צמחי המרפא מחוממים בסיר אידוי עד לרתיחה.כאשר הם לחים וחמים  לוחצים בעזרתם על כל האיברים הדלקתיים.נחשב לטיפול פופלארי מאוד,מושקע,יסודי ,והחשוב מכל עוזר לפתור את רוב הבעיות.העשבים המצויים קמומיל,רומזרין,מרווה,לבנדר,קינמון ועשב לימון.כל המטופלים שעברו את הטיפול דיווחו על הצלחה אדירה והקלה בכאבים.זאת אופציה טבעית נהדרת ודרך טובה להימנע מניתוח פולשני.

מטופלים מדווחים שזהו טיפול שאינו מזכיר מהומה כל טיפול אחר.זמן הטיפול נחשב לארוך מאוד 90-120 דקות בו רוב הלחץ ייפתר.הטיפול מתרכז בבעיות לשמם הגיע המטופל.ניתן להתרכז באזורים נוספים בגוף.טכניקת הטיפול מתבצעת בתנועות סיבוביות,לחץ ישיר בחום הנעה ותיפוף על הגוף.יכולות השחרור של הטיפול בעשבים מדהים השרירים העצבים והלחץ משתחרר מהר.בנוסף יהיה מתן דגש על אזורים חסומים המגבילים זרימת דם לקויה לאיברי הגוף.לאחר הטיפול תרגישו שאתם רוצים לנוח ולכן עדיף לבצע את הטיפול בערב.עלות טיפול הינו 700 ש”ח ל90 דקות של טיפול.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עגלת קניות
התחילו להקליד כדי לראות מוצרים שאתם מחפשים.
דף הבית
הזמנת טיפולים
החשבון שלי