טלפון: 054-9464846 דוא"ל: nir@nir-massage.com כתובת: התאנה 33, תל מונד

בלוג

מסג עם שמנים אתריים הם הדרך הטובה ביותר להקל על כאבי שרירים.הם מהווים אופציות בטוחות ויעילות עבור ספורטאים,והם יכולים לשמש גם כדי להקל על התכווצויות,כאבים וסוגים אחרים של כאב. ספורטאים נמצאים תמיד במצב מתמיד של כאב. זה יכול לנבוע מהכאב הפיזי שהם חווים במהלך האימון או תחרות,אבל גם מהכאב הנפשי והרגשי שמגיע עם ההפסד.

הכאבים הפיזיים והרגשיים יכולים להיות קשים להתמודדות. שמנים אתריים מספקים דרך טבעית להתמודדות,רגשית או פיזית.חשוב לציין כי טיפול מסג עוזר במניעה של פציעות ספורט אך לא רק הוא עוזר בשיפור תוצאות ויכולות במהלך פעילות גופנית.ככל שפעילות ספורטיבית מאומצת יותר כך נדרש טיפול קפדני בשרירים על מנת למנוע עומסים כאשר המטרה העיקרית הקלה בכאבי שרירים.

ניתן להשתמש בשמנים אתריים כדי להקל על הכאב שכן יש להם תכונות אנטי דלקתיות.שמנים העשויים לעזור לספורטאים הם מנטה,קמפור,למון גראס, קינמון,פלפל שחור,ארניקה,גינגר,רוזמרין ישנם שמנים מחממים מאוד ולכן חשוב להיזהר עימם בקיץ בעיקר בחשיפה לשמש.כאשר מדובר בשרירים נוקשים ומכווצים אני אשלב בתרכובת לעיסוי גם שמן תפוז שמתערבב טוב עם השמנים האחרים.

כל השמנים האתריים למעט שמן לבנדר ועץ התה אין למרוח ישירות על העור ויש להתייעץ על המעסה לפני השימוש(ניתן לבקש תרכובות מוכנות לכאבי שרירים מהמעסה המטפל).לכולם יש יתרונות שונים ולכן חשוב לדעת איזה סוג של הקלה אתם צריכים מה סוג הפעילות ולפיה נרכיב תרכובת מעולה לשחרור שרירים לספורטאים. ישנם מספר שמנים אתריים שיכולים לעזור עם כאבי פרקים,כאבי שרירים והתכווצויות גם במצבים של פציעות ספורט כמו דלקת בכתף,פריצת דיסק,כאבים בגב התחתון הנובעים מעומס על השרירים.

בין אם אתה ספורטאי או לא, אין ספק שכאבי שרירים הם בעיה שכיחה.לא הרבה אנשים מבינים את רמת המתח בשרירים בין אם זה כרוני או רגעי עד שמגיעים לטיפול עיסוי רפואי ואז מבינים עד כמה המצב חמור.ולמרות שלכולנו יש שיטות משלנו להקל על הכאב, אנשים רבים פונים למשחות כדי להקל על השרירים ולרוב זה מחט בערמה של שחת.טיפול הוא הסתכלות על השלם מסך כל חלקיו יש קשר בין כל חלקי הגוף מספיק מקום אחד שיש בו עומס(דבר שתלוי בסוג האימונים)רב הוא יקשה עליכם ועשוי לגרום לקושי או פציעה עיסוי עם שמנים אתרים מחולל נפלאות בכל מה שקשור לכאבי שרירים ורקמות חיבור.במאמר זה, נחקור חמישה שמנים אתריים(ישנם עוד שמנים רבים)שהוכחו כיעילים בהקלה על כאבי שרירים במהלך עיסויים לספורטאים.

שמן ארניקה -שמן ארניקה הוא שמן אתרי המופק מהצמח ארניקה,הוא שימש במשך מאות שנים בשל סגולותיו הרפואיות. שמן ארניקה הוא תרופה טבעית לכאבי שרירים. אחד הבחירות הראשונות לעיסוי כאשר מדובר בעיסוי ספורטאים הסובלים מכאבי שרירים בשל העומס בפעילות ספורטיבית.הודות לתכונותיו האנטידלקתית הינו בחירה מומלצת לאנשים עם דלקת מפרקים,הידבקויות שרירים,חבלות,נקעים,מתיחות ופציעות ספורט. לשמן ארניקה היסטוריה ארוכה של שימוש כמשחה אנטי דלקתית,משככת כאבים ומשחה. התרכובת הכימית הפעילה של הצמח נקראת פרתנוליד שיכולה למנוע שחרור של כימיקלים מעודדי דלקת בגוף ולהאיץ את הריפוי בעת יישום מקומי. שמן ארניקה הוכח במעבדה ובמחקר קליני כחומר אנטי דלקתי יעיל, מרפא פצעים ומשכך כאבים.

שמן קמפור – אחד השמנים העוצמתיים לטיפול בדלקות וכאבי שרירים הנובעים ממאמץ יתר.הקמפור שמן מחמם מאוד ועובד על הצ’אקרות התחתונות בעיקר על כאבי גב תחתון או פריצת דיסק המלווה בכאבים חזקים.בשמן קמפור ניתן להשתמש גם בקומפרסים קרים למצבים חבלות,נקעים,ראומטיזם ושרירים נוקשים.ספורטאים רבים בשל פעילות מאומצת יכולים להביא את עצמם להידבקויות של שרירים או קשרים בשרירים דבר אותו ניתן לפרק בעיסוי רפואי.גם עם קמפור צריך  להיזהר ולהשתמש בו בחוכמה בעיקר בשל החימום הרב שלו.קמפור ורוזמרין הינם שמנים חופפים אחד לשני ולכן לא אוסיף אותם לאותה תרכובת בעיסוי.

שמן עשב לימון- שמן עשב לימון שימש במשך מאות שנים ברפואה המסורתית וכעת הוא צובר פופולריות בעולם המודרני. שמן עשב הלימון מגיע מהעלים, הגבעולים והשורשים של צמח הלימון, שמקורו בתאילנד. השמן מופק מהעלים בתהליך כבישה קרה המייצר אותו בצורתו הטבעית ביותר. שמן עשב לימון מועיל גם בהפחתת דלקת שכן נמצא שהוא מעכב סינתזת פרוסטגלנדינים סינתזת פרוסטגלנדינים,אשר יכול לסייע בהקלה על כאבים ודלקות אחד השמנים המעולים לטיפול בספורטאים מפנה חומצת חלב וממריץ דם.מצוין למצבים של קריעת גיד,נקעים,עוזר להגיע להחלמה מהירה.

בעל השפעה ממריצה לכל הגוף,מחזק טונוס שרירים ומומלץ לטפל בו בעיסוי ספורטאים.שמן עשב לימון מצוין לטיפול תחזוקתי אצל ספורטאים,רקדנים,מחול ותנועה ספורטאים,רקדנים,מחול ותנועה בו כל איברי הגוף עובדים בצורה אינטנסיבית לרגליים עייפות,כאב שרירים,חיזוק שרירים בעיקר בשרירי הרגליים העשויים לחוות עומס רב.לאחר מאמץ רב השרירים זקוקים להרפיה ועיסוי עם שמן לימון תורם בשחרורם של השרירים ומונע מהם להתקצר לאחר פעילות ממושכת .

שמן פלפל שחור –  שמן פלפל שחור הופך פופולרי יותר ויותר כתרופה טבעית לכאבי שרירים ודלקות.מופק מצמח פלפל,שמן אתרי זה שימש במשך מאות שנים לטיפול במחלות שונות,כולל כאבי שרירים.ידוע כבעל תכונות אנטי דלקתיות ומשככות כאב שיכולות לסייע בהפחתת נפיחות ואי נוחות בשרירים. עם התרכובות הפעילות החזקות שלו,שמן פלפל שחור יכול להיות תוספת נהדרת לארסנל התרופות הטבעיות שלך לכאבי שרירים.מחקרים מראים ששמן פלפל שחור עשוי לעזור לשפר את יכולת הגוף שלך לנהל כאב ודלקת.זהו גם נוגד חמצון בעל תכונות אנטי דלקתיות,שיכול לעזור להילחם ברדיקלים חופשיים ודלקות בגוף

פלפל שחור מוצאו בהודו,מלזיה וסינגפור.אחד השמנים הפופולאריים ביותר לאנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית מאומצת נחשב לשמן מחמם מאוד(אפקט חימום מקומי)ולכן יש להשתמש איתו במינונים נמוכים 1-2 טיפות בלבד ובזהירות רבה.שמן מעולה למצבים של דלקת בגידים,שרירים מכווצים,נקעים,כאבי גב תחתון(מתערבב מצוין עם לבנדר ומיורן) המגיעים בעקבות עומסים מפעילות ספורט.לרוב ניתן להוסיף אותו לשמן נשא שומשום או שקדים טיפה שתיים לא יותר.

שמן לבנדר – שמן לבנדר שימש במשך מאות שנים כתרופה טבעית למגוון מחלות. הוא ידוע בתכונותיו המרגיעות,מה שהופך אותו לשמן אתרי אידיאלי לטיפול במצבים רבים.ניתן להשתמש בשמן לבנדר בצורה ישירה על הגוף דרך צמרון טפטוף טיפה או שתיים וזהו אחד השמנים היחידים ביחד עם עץ התה שאפשר למרוח ישירות על העור. שמן לבנדר משמש לרוב להפחתת מתח וחרדה, לשיפור איכות השינה ואף לטיפול בכאבי שרירים עם כל כך הרבה שימושים פוטנציאליים, אין זה פלא מדוע שמן לבנדר הוא שמן אתרי כה פופולארי.מתאים לתרכובת לספורטאים הסובלים מכאבי שרירים,דלקות בשרירים או בגידים ומסייע בהחלמה מפציעות ספורט.

כתיבת תגובה

עגלת קניות
התחילו להקליד כדי לראות מוצרים שאתם מחפשים.
דף הבית
הזמנת טיפולים
החשבון שלי