טלפון: 054-9464846 דוא"ל: nir@nir-massage.com כתובת: התאנה 33, תל מונד

בלוג

מרבית האוכולוסייה מתייסרים מכאבי גב תחתון הגורמים לכאבים התנהלות לקויה.התיישבות לא נכונה,ריצה,רכיבה על  אופניים,ורכיבה על סוסים.ישיבה מרובה על מחשב עושה צרות שלא תאמינו.יכולה להכניס אותכם למעגל כאב.דבר שיכול להביא למצב של פריצת דיסק,בלט דיסק ועקמת.יוצרת עומס על הצוואר ומגבילה בתנועה.הקלדות מרובות אחד הסיבות להיווצרות של הירדמויות של הידיים.גורמת לכאבי גב תחתון שמתרכזים בישבן.יוצרים לחץ גדול על שרירי גב תחתון. קחו בחשבון שהיא פוגעת במפרק הכתף.בעיקר מפעולות חוזרות ונשנות.פעולות אלו עשויות לפגוע בכם בגוף.לפעמים בגלל שגרת חיים מתוחה ומלאה במשימות ודברים שאתם עושים.תפקוד לקוי יפגע בשרירים ומפרקים הרמת כף יד כלפי מעלה הנגרמת משריר עגול גדול ורחב גבי.ישנם הרבה דברים שאתם יכולים לעשות בעצמכם.תרגילים לשחרור שרירים באופן עצמי,מתיחות,ולחץ על שרירים.

מסאז עוזר כטיפול מניעתי בכדי לא להגיע למצבים כרוניים וכאבי גב.במיוחד אם משלבים פעילות ספורטיבית תרגילים ומתיחות.תשומת לב שלכם ימנעו צרות צרורות חשוב מאוד לטפל ומהר ולא לחכות.אפשר להימנע מכאבי גב,כאבי מפרקים,כאבים בזרוע הכתף.מיותר להגיע למצב של כאבים חריפים שאז הטיפול יקח זמן. תצטרכו מספר עיסויים עד לשחרורו המלא של הגוף.

כאבי גב יכולים להגיע מעצב תפוס,שרירים תפוסים דיסק פרוץ.ישיבה ממושכת,עמידה שעות מרובות שמתבטאת בכאבי שרירים מאימון ספורט. ישיבה פשוטה במשרד מהווה גורם לכאבים.יוצרת לחץ גדול על זוקפי הגב ופוגעת גב בשרירי הזרוע והכתף.בעיות אמיתיות בעמוד השדרה כמו היצריות חוליות נובעות משינויים ניוונים.בעקבות גיל,פריצת דיסק,תזוזת חוליות. כאבי גב עשויים להתרחש לאחר פעילות ספורטיבית בעקבות המתח על לשרירים.

בתחילת הטיפול המטפל יתחיל במגע מרפא.להבין איפה נמצא הלחץ בגב וצוואר.דבר שיעזור בהמשך להתמקד בצורה מקצועית,מדויקת ויסודית.עיסוי ישבן על השרירים המרכזיים בו מופעל לחץ על כאבי שרירי עכוז.מוריד את העומס ואת הלחץ מגב תחתון משפיעים וגורמים ללחץ על שרירי הישבן.ישנם מקרים שיש חוסר יכולת לקום מהמיטה,מצב אקוטי של כאב חריף.זוקפי הגב יכולים לגרום ללחץ גדול על גב תחתון.במקרים רבים נקודות כאב הם לא האזור שכואב ופיזית.דוגמא טובה אפשר למצוא בשרירי הכתף.

רוב הכאבים יכולים להגיע משריר הדלתא,מעגול קטן,עגול גדול ולפעמים גם משריר הרחב גבי.שריר הרחב גבי למרות מיקומו בגב התחתון יכול להקרין לכאבי גב עליון. עשוי לפעמים ואף להשפיע על מפרק הכתף.עיסוי רפואי תורם להפגה מיידית של הכאבים.גם אם קצת כואב זהו דבר טוב לאחר מכן תרגישו נפלא.עיסוי נחשב למצב הצלה בכאבים חריפים.הוא מסייע לתנועה טובה,זרימת דם,ניקוי רעלים ושיפור תפקודי הגוף.המטופל ירגיש הקלה מיידית לאחר העיסוי.זה גם  השקר הכי גדול אחרי העיסוי השרירים עדיין חמים.לכן התנועה טובה לאחר הטיפול.

העומס מתרכז בזוקפים ונוצר עומס על הגב.לכן חשוב מאוד לטפל בזוקפי הגב שלא יהיו עמוסים וקשיחים. צרות רבות נגרמות מלחץ רב המופעל על זוקפי הגב.הם נחשבים לאזורים החשובים בעיסוי רפואי.הם אחראים על יציבות הגוף. עומס על זוקפי הגב יביא לכאבי גב תחתון. עיסוי זוקפי הגב הם עבודה אינטנסיבית למטפל.חשוב שמהטופל/ת ינשום לאזור הכאב תוך כדי לחץ על זוקפי הגב. כיווץ של השרירים תוך כדי מסג יקשה על המטפל לשחרר את זוקפי הגב.שחרור שרירי זוקפי הגב מהווים אתגר גדול עבור המטפל והמטופל. שחרור הזוקפים ושחרורם מהווה סיוע בכאבי הגב עד לריפוי שלם. זוקפי הגב נמצאים בשקע הקל בין עמוד שדרה לקבוצת שרירים הבולטות במקביל.זוקפי הגב אחראים על היציבות בגוף ומשם מקרינים כאבים לגב.

שלושה קבוצות שרירים שטחיים מצידי עמוד השדרה.מרגיש כאילו המטפל לוחץ ומעסה את עמוד השדרה.שרירי הגב הארוך ביותר נקרא כסל צלע.בליטות שרירים אורכיות העוברות בין השכמות לעמוד שדרה.עבות יותר בגב תחתון ונעשות דקות כאשר עולים המעלה הגב.המילה שטחיים בגלל שהם קרובים לשטח ומכסים את השכבה העמוקה של זוקפי הגב.בקצה העליון מתחברים השרירים הארוכים אל הצלעות ואל הזיזים הרוחביים של החוליות.הקצה העליון של שרירי כסל עצה מתחבר רק לצלעות.הקצוות התחתונים של שני השרירים מתחברים לעצם העצה העצם הרחבה שבתחתית עמוד שדרה

השרירים מרכיבים את השריר הנקרא זיזי.מתחברים רק בין זיזי החוליות ונמצאים בחצי עליון של הגב.זוקפי הגב השטחיים עוזרים בשאיפה,פעולות מעיים,שיעול והתעטשות.משתתפים ביציבה זקופה ושומרים על שיווי משקל.הרמת חפץ כבד והרמת משקולות מעבר ליכולות של הגוף גורם להתכווצות בזוקפי הגב.הרמה פתאומית כאשר הגוף לא מחומם.השרירים השטחיים פגיעים מאוד בזמן כיפוף הצידה.השתדלו בזמן מאמץ לשמור על גוף מאוזן שתי רגליים לכיוון החפץ או המשקולות.חשבו על פיזור העומס ותשמרו על בריאות הגב.

תרגיל מצוין לזוקפי הגב להישען על כדור טניס.התרגיל הקלאסי להרפיית שרירי זוקפי הגב.אפשר לשים את הכדור בגרב ארוך נוצרת ידית לשליטה נוחה ולמיקום מדויק.עיסוי הגב עם כדור טניס כאשר המטופל שוכב על הרצפה.מועיל להפגת בכאבי הגב.תזכרו אחרי הכאב באה ההפוגה ושיכוך הגב.כאשר עוצרים את הנשימה יש נטייה לכווץ את השרירים.נשמו עמוק דרך האף נשימה עמוקה אל מרכז הכאב דבר שיעזור לכם  מאוד.

שרירי המשור אחורי תחתון מתחברים לארבע חוליות בגב התחתון ולארבע הצלעות התחתונות.אחיזה מאפשרת לתמוך במשקל הגוף בזמן תנועה ולעזור בנשיפה.השריר שנתפס גורם להגבלה בתנועה במיוחד בהתכופפות.כדי לשמור על המשור האחורי התחתון כדאי להימנע מלהושיט יד רחוק.התמתחות להגיע גבוה מעל הראש יכולה לאמץ את המשור האחורי תחתון יתר על המידה.מתיחת יתר היא הזמנה לצרות צרורות.תנו תשומת לב לגב חשבו על בריאות הגב והשרירים אל תשנו על הבטן פוגע בשריר מפנה הראש בצוואר הקדמי.התמידו בעיסוי רפואי לתחזוקת שרירים ושמרו על שרירי הגוף מאוזנים.

משור אחורי עליון מתחבר לעמוד שדרה.תפקידו הרמת הצלעות לצורך שאיפה.בעיות שיכולות להיגרם כאב בחלק האחורי של הכתף,מרפק ושורש כף היד.משור אחורי העליון מוסתר ברובו על ידי השכמה.ניתן להזיז את השכמה על ידי לקיחת היד לצד השני. בתנאי שמחזיקים את היד לכיוון הכתף.כדי להזיז את השכמה הצידה שריר העל קוצי טמון בשקע העליון של השכמה.בחלקו החיצוני של השריר עובר מתחת לשיא השכמה.אחיזה זו יוצרת מנוף להרמת הזרוע.מאפשרת לשריר החפת החזקת ראש הזרוע במקומו.טיפול בעל קוצי מתאים לפציעות כתף כמו נפילות חזקות.

קושיי בהרמת היד וכאבים חזקים אפילו הרמה קטנה של היד מלווה בכאבים.אחד הגורמים לכאבים בצד החיצוני של המרפק הידוע כטניס אלבום.העל קוצי נמצא בחלק העליון של הכתף מאחורי הקצה של הטרפז.מניחים את האצבעות בין קוץ השכמה לקרן העליונה של השכמה.קצות האצבעות מגיעות לחלק העליון של קוץ השכמה.שורש כף היד יהיה מונח על עצם  הבריח.וודאו שאתם מגיעים לעל קוצי שהיד מתחילה לזוז תרגישו את השריר מתכווץ  מתחת לאצבעות.

שריר תת קוצי

שריר התת קוצי מכסה כמעט את כל שטח השכמה.הקצה החיצוני מתחבר לצד האחורי של ראש עצם הזרוע.כאשר מתכווץ הוא מסובב את הזרוע החוצה ממש כמו חבטת כדור טניס.אם לא יתבצע סיבוב החוצה יהיה קושי גדול בהרמת היד מעל הכתף.שריר התת קוצי פגיע ויכול לחסל ולהשבית ספורטאי תקופה ארוכה.

עיסוי עצמי בכדור טניס הוא התרגיל הקל ביותר לביצוע.קל מאוד להגיע לשריר זה נמצא בקצה של השכמה. מפעילים לחץ עם כדור טניס על שריר התת קוצי.כאשר נשענים על הקיר בתנועות סיבוביות.לפעמים הכאב לא מורגש אלא לאחר כמה שניות.חזרו על הפעולה לפחות 3 פעמים ביום.על מנת לקבל תוצאות טובות והקלה בכאבים.עד שלא תלחצו במדויק על שריר התת קוצי לא תרגישו בכאב עצמו.נחשב לשריר ערמומי שגורם לכאבים רבים במיוחד לספורטאים.

שרירי גב,עיסוי גב,כאבי גב תסמינים,

שריר העגול הקטן

תפקידו של העגול הקטן לסובב את הזרוע החוצה.מיקומו בדיוק מתחת לתת קוצי מעל השכמה.הכאבים הנובעים משריר זה שונים משריר התת קוצי.הכאבים מוקרנים לנקודה מדויקת בחלק האחורי של הכתף.שריר העגול גדול והרחב גבי חשובים מאוד לפעילות תקינה של היד.המון מקרי טיפולים מגיעים במצבים קשים.קושי בתנועה,הרמת יד ופגיעה בזרוע הכתף.מצבים אלו מגיעים מהזנחה ואי טיפול.המטופל חושב שיש לו דלקת.לאחר שניסה הכל והמצב החמיר מגיע לטיפול.עיסוי רפואי ממוקד בשריר העגול הגדול וברחב בגבי מונע בעיות בתפקוד הכתף והיד.

פעילויות רבות גורמות צרות לשריר העגול הגדול והרחב גבי.אימוץ שרירים,התעמלות,טניס,שחייה,חתירה.מכאן נובע פציעות ספורט שמשביתים ספורטאים לתקופה ארוכה.שריר העגול הגדול והרחב גבי המיקום שלהם מאחורי בית שחי.תפקידם לסובב את ראש הזרוע ונאחזים קרוב לקצה העליון.פעולתם להוריד את היד מטה לכיוון החזה.למרות המיקום של הרחב גבי מניע את הזרוע וגורם לכאבים במרכז הגב ובגב העליון.

ישנם  שרירים רבים שאחראים לשמור על מפרק הכתף.ללא הדו ראשי זה בלתי אפשרי לשאת משקלים מבלי לפרוק את המפרק.דו ראשי כשמו כן הוא מפוצל לשני ראשים.ראש אחד מתפצל למקור העורב.נמצא בין הדו ראשי לתלת ראשי בחלק הפנימי.מרגישים את הכאב בדלתא קדמי,בתלת ראשי,מאחורי האמה ובכף יד.הפיצול השני נאחז בשכמה מעל שקע המפרק.מאפשר לדו ראשי בהרמת היד ללא כאבים וללא בעיות.נקודות כאב בדו ראשי מורגש בעיקר בקדמת הכתף ובקפל המרפק.גורמות מעט מאוד כאבים בשריר עצמו.תורגש חולשה ביד וקשיים ביישורה.

מסתבר שמצב זה כבר כאב כרוני היות והמטופל שנים לא טיפל בבעיה.המסז למורכב יותר וארוך יותר. פציעות ספורט יכולות להיווצר בדו ראשי דווקא משריר העל קוצי.מאמץ יתר בפעילות ספורטיבית,הרמת משקלים כבדים כאשר היד פונה למעלה.תרגילים הדורשים כפיפה חזקה במרפק. מסאז הדו ראשי והאזורים המקרינים כאב יפחיתו את הכאבים מיידית.נכון זהו אזור לא נעים לעיסוי בלשון המעטה אפילו כואב.הכאב הוא כאב טוב.נסו לעסות את האזור לפחות דקה אחת כואב אבל משחרר.

התלת ראשי חשוב לעוסקים בספורט ובמאמץ.ישיבה על מחשב שעות מרובות,נהיגה שעות ארוכות.אלה מצבים בהם אתם חשופים לפגיעה בשריר התלת ראשי.מאמץ יתר בעבודה או בספורט אתגרי.אימוני כושר יכולים לגרום לכאבים בשריר התלת ראשי במיוחד תנועות דחיפה חזקות.התאמנו בצורה מפוכחת ותעלו משקלים בהדרגה.שכן אם לא תעשו כך תכירו היטב ת שריר הדו ראשי.החזקת חפץ כבד זמן רב יכול לגרום לכאב בשריר תלת ראשי.הדרך הקלה לעיסוי תלת ראשי היא עם פרקי האצבעות.כאשר משתמשים בכדור טניס לתמוך בכף היד.יהיה לכם קל יותר על שולחן או שידה. שימוש בכדור או בפרקי האצבעות מקרינה כאב לאחורי כתף ולחלק החיצוני של המרפק. אבל לא נסתפק בזה הכאבים יורגשו בטרפז עליון ובצוואר. מהווה את הגורמים לכאבים במרפק מה שנקרא טניס אלבום.

שריר תת שכמתי חזק במיוחד המרפד את הצד הפנימי של השכמה.תפקידו לבצע סיבוב הזרוע פנימה.מאפשר לראש הזרוע להיות מקובע במקומו.התת שכמתי הוא מוקד לפתירת בעיות:כתף קפואה,כאבים בכתף.לכן במצב כזה אני ממליץ על עיסוי רפואי בשריר התת שכמתי.פגיעה בו מביאה לבעיות כתף מורכבות שניתן לפתור אותם בעיסוי.כאב חזק באחורי כתף נמשכים עד החלק האחורי של הזרוע.נקודה כאב בקדמת הכתף הפגוע מושך בהתמדה לראש הזרוע. 

צריך לאזן את ארבעת שרירי החפת שריר התת שכמתי נחלש בגלל נקודות כאב.מאפשר לשריר העל קוצי למשוך את ראש הזרוע וללחוץ אותו אל שיא השכמה.כאשר מניעים את הכתף ושומעים קליקים במפרק הכתף.צריך לטפל בעיסוי בתת שכמתי ובעל קוצי.המרובע המותני מתחבר לצלע התחתונה ולרכס הכסל משני צידי עמוד שדרה.רכס הכסל הוא נקודה חשובה בגוף לאיתור שרירים חשובים.שריר המרובע המותני מתחבר גם לצידי חוליות המותניים.כל החיבורים יוצרים למרובע המותני את הכוח לתמוך בזוקפי הגב העליון.בלי המרובע המותני זה כמו פרח על גבעול דק.

כתיבת תגובה

עגלת קניות
התחילו להקליד כדי לראות מוצרים שאתם מחפשים.
דף הבית
הזמנת טיפולים
החשבון שלי