טלפון: 054-9464846 דוא"ל: nir@nir-massage.com כתובת: התאנה 33, תל מונד

בלוג

רכיבה על אופניים הינו ספורט פופלארי ביותר מהווה דרך מצוינת לשמור על כושר ובריא,אבל היא יכולה גם להוביל לכאבי שרירים.כשאתם רוכבים על אופניים,השרירים שלכם מופעלים תחת עומס אדיר כשהם פועלים כדי להניע אותך קדימה.מאמץ זה עלול לגרום לשרירים שלך להיות כואבים ונוקשים לאחר רכיבה.למרבה המזל,ישנם דברים רבים שאתם יכולים לעשות כדי להקל על הכאב ואי הנוחות של שרירים כואבים לאחר רכיבה על אופניים

על ידי ביצוע מספר טיפים פשוטים, תוכל לשמור על הרגשת הרגליים שלך חזקות ונוחות לרכיבה הבאה שלך.אחד הדברים החשובים הוא הפחתת העומס מקבוצת השרירים עליה עובדים בזמן מאמץ ברכיבה על אופניים. רוכבי אופניים לא תמיד מבינים את קבוצת השרירים,אינם מבצעים מתיחות כראוי דבר אשר עלול להביא כאבי שרירים או חלילה פציעה או מתיחה שיכולה להשבית לזמן לא מבוטל. לפניכם מאמר מקיף על שרירים החשובים וכיצד הכרת השרירים תמנע פציעות מיותרות וכיצד תוכלו לבצע תרגילים שיקלו עליכם על העומס.

אם תכירו את השרירים הנתונים לעומס ואת דרכי הטיפול סביר להניח שתימנעו מפציעות ודלקות באשר לשרירים תפוסים יש צורך בתחזוקה דרך מתיחות,תרגילים עם כדור טניס או באמצעות עיסוי רפואי המשחרר את העומס והמתח. השרירים העיקריים המשמשים לרכיבה על אופניים הם שרירי הארבע ראשי,המסטרינג,התאומים, אדוקטור מגנוס,הגלוטאוס מקסימוס.

שריר גלוטאוס מקסימוסהגלוטאוס מקסימוס הוא אחד השרירים החשובים ביותר בגוף האדם. הוא אחראי לרבות מהפעילויות היומיומיות שלנו, כמו ריצה, הליכה ואפילו ישיבה. זה גם שחקן מפתח ביציבה ובאיזון שלנו. הבנה כיצד פועל הגלוטאוס מקסימוס יכולה לעזור לנו לשפר את הביצועים שלנו בספורט ובחיי היומיום. במאמר זה נחקור את האנטומיה של שריר זה ונדון בתפקידו בתנועה וביציבות.האנטומיה של הגלוטאוס מקסימוס הגלוטאוס ממוקם בגב הגוף ושואב את שמו מצורתו. הוא מורכב משלושה שרירים נפרדים המקיפים גיד מרכזי. שלושת השרירים הללו הם: שרירי העכוז, הכוללים את הגלוטאלי מקסימוס,מדיוס ומינימוס.גיד שמתחבר לעצם העצה בקצה אחד ומתחבר לעצם עצם הזנב בקצה השני. הגלוטאוס מקסימוס הוא שריר גדול הממוקם בישבן הממלא תפקיד חשוב בפעילויות רבות.הוא אחראי על הארכת וסיבוב הירך, כמו גם על מתן יציבות לפלג הגוף התחתון. ככל שאנשים הופכים מודעים יותר לחשיבות הפעילות הגופנית, חיוני להבין כיצד להפעיל נכון את השריר החזק הזה לביצועים מיטביים.

תרגילים לחיזוק גלוטאוס מקסימוסתרגילי גלוטאוס מקסימוס חיוניים לשמירה על פלג גוף תחתון חזק ובריא. הם לא רק עוזרים לחזק את העכוז, אלא גם משפרים שיווי משקל,יציבות וניידות.על ידי ביצוע תרגילים אלה באופן קבוע,אתה יכול לשפר את היציבה שלך,להפחית את כאבי הגב התחתון ולהגביר את הכוח הכללי שלך. עם התרגילים הנכונים והצורה הנכונה,אתה יכול להפיק את המרב מאימוני הגלוטאוס מקסימוס שלך.

קבלו כמה מהתרגילים הטובים ביותר לחיזוק הגלוטאוס שלך וכן טיפים כיצד לבצע אותם כראוי. סקוואט ללחיצה עבור אימוני גלוטאוס מקסימוס,כפיפה היא תרגיל נהדר.זה עובד על מותחי הירך ומייצבי הברך,מה שעוזר בחיזוק הגב והליבה. זה גם מחזק את שרירי העכוז וכן משפר שיווי משקל ויציבות. עבור התרגיל הזה אתה צריך לכרוע עם הידיים לצידך,להניח את הידיים על הקרקע לפניך ברוחב הכתפיים ואז ללחוץ למעלה כדי לעמוד.הרם רגל אחת מהקרקע כך שהיא נטועה מאחוריך עם רגלך השנייה ישרה בעמידה ברך אל ברך.לאחר מכן לחץ על כף הרגל שאתה עומד עליה לתוך הקרקע תוך שמירה על סקוואט בירכיים. לאחר מכן,הזיזו את העקב לרצפה והעלו בחזרה

 

שריר ארבע ראשי- שריר הארבע ראשי הוא קבוצה של ארבעה שרירים הממוקמים בחלק הקדמי של הירך. לשרירים אלו תפקיד חשוב במתן יציבות וחוזק למפרק הברך.הם גם עוזרים לשלוט בתנועה של מפרק הירך, ומאפשרים לנו ללכת, לרוץ,לקפוץ ולטפס במדרגות.הארבע ראשי חיוני לפעילויות כמו ריצה,רכיבה על אופניים ואפילו למשימות יומיומיות כמו טיפוס במדרגות או קימה מכיסא.חיזוק השרירים הללו יכול לעזור לשפר את שיווי המשקל,הקואורדינציה ורמות הכושר הכלליות.אם כאבי הארבע ראשי מחמירים, אתה עלול לחוות עקצוץ בידיים וברגליים.זה אומר שהעצבים חווים לחץ מוגבר עליהם והם אומרים למוח שלך שיש בעיה בשרירי הארבע ראשי.

חיזוק שריר הארבע ראשי יכול לעזור לך לשפר את הביצועים הגופניים ולהביא לשיפור תוצאות בפעילות ספורטיבית.הנה כמה תרגילים שתוכל לעשות כדי לחזק ולחזק את שריר הארבע ראשי.תרגילים אלו כוללים כפיפות בטן,לחיצות רגליים,הארכת רגליים ועליית מדרגה.כל תרגיל מכוון לחלקים שונים בשריר הארבע ראשי ומסייע בבניית כוח וסיבולת.בנוסף,תרגילים אלו גם עוזרים להגביר את הגמישות והאיזון בשרירים. עם תרגול קבוע,תוכלו לראות הבדל ניכר בכוח ובביצועים הגופניים.

 סקוואט – תרגיל זה מכוון בעיקר לשרירים ברגליים התחתונות.שרירים אלה כוללים את שרירי הארבע ראשי, שרירי הירך האחורי והשרירים.אתם יכולים לעשות סקוואט על ידי עמידה עם כפות הרגליים ממוקמות מעט רחב יותר מרוחב הכתפיים וכיפוף שתי הברכיים ל-90 מעלות.החזיקו במשהו יציב בזמן שאתם מבצעים את התרגיל הזה.הניחו יד אחת על הירכיים כדי להיות  בשיווי משקל כשאתם מכווצים. כדי לחזור לעמידה, פשוט דחפו לאחור עם הרגליים ובו זמנית דחפו מהקרקע בשתי הידיים.

שריר המסטרינג/ שריר הירך האחורי

פציעות שריר הירך האחורי הן חלק מהפציעות השכיחות והכואבות ביותר שיכולות להתרחש בספורט.חשוב להבין את הגורמים,התסמינים והטיפולים לפציעות בשריר הירך האחורי על מנת למנוע מהן לקרות או למזער את השפעותיהן בחלק זה נדון באנטומיה של שרירי הירך האחורי,הסיבות הנפוצות לפציעות הירך האחורי,תסמינים שיש לשים לב אליהם וטיפולים זמינים.אנטומיה של שרירי הירך האחוריים שרירי הירך הירך הם שני שרירים הממוקמים בחלק האחורי של הרגל התחתונה.שרירי הירך הדו-ראשי נמצאים בחלק העליון והתחתון,בהתאמה,ליד הירכיים שלך. הם משתרעים מכיוון קדמי(קדמי)לאחורי(אחורי).השרירים האלה עוזרים לרגל התחתונה לעבוד עם הירך שלך להתארך בזווית של 90 מעלות מהברך כשאתה מיישר אותה בעמידה או בישיבה.גורמים נפוצים לפציעות שריר הירך האחורי ישנן סיבות רבות מאחורי פציעות האמסטרינג,כגון שימוש יתר,שרירים מתוחים,בטח אם לא מבוצעים מתיחות לאחר פעילות, קרעים ונקעים.פציעות שימוש יתר שכיחות יותר אצל ספורטאים מכיוון שהם נוטים לעבוד יתר על המידה על השרירים הללו ולהעביר אותם לשגרה מאומצת.מתיחות שרירים נגרמות על ידי מתיחה פתאומית, כוחנית או משיכה של סיבי השריר.זה יכול לקרות במהלך פעילויות כמו ריצה,קפיצה לרוחק או כפיפה.קרעים קורים בדרך כלל מעומס יתר של כוח או משיכה מוגזמת ברקמה במהלך תרגילים כמו כפיפות בטן ופעילות כמו רכיבה על אופניים,כאשר כמויות משמעותיות של כוח מופעלות על שרירי המסטרינג.

תרגילים לחיזוק שריר הירך האחורי

חיזוק שרירי הירך האחורי הוא חלק חשוב בכל שגרת פעילות גופנית.שרירי הירך הם קבוצה של שרירים הממוקמים בחלק האחורי של הירכיים ועוזרים לך לכופף את הברכיים,לייצב את הירכיים ולספק תמיכה לפעילויות כמו ריצה, רכיבה וקפיצה.חיזוק השרירים הללו יכול לעזור לשפר את שיווי המשקל, להפחית את הסיכון לפציעה ולהגביר את הביצועים הכלליים. ישנם סוגים רבים ושונים של תרגילי הירך האחורי.

חיזוק באמצעות משקולות-דבר הכרוך בכיפוף בירכיים תוך שמירה על גב ישר וגידים הדוקים בזמן שאתם מורידים משקל לכיוון הקרקע.לתרגיל זה,התחילו עם משקולת אחת בכל יד בין כפות הרגליים ולאחר מכן התכופפו קדימה תוך שמירה על שיווי המשקל על ידי שמירה על הברכיים כפופות מעט. שמרו על גב שטוח,נשמו עמוק לאורך כל התנועה(לא עצור את הנשימה).לאחר מכן הארך בחזרה לעמדת התחלה כדי להשלים חזרה ניתן גם להשתמש בשתי משקולות ולבצע את התנועה עם זרוע אחת בכל פעם אחת.

תרגילי סקוואט –זהו אחד התרגילים היעילים ביותר לחיזוק שרירי הירך.התחל על ידי הנחת כפות הרגליים ברוחב הירכיים כשהבהונות מצביעות מעט כלפי חוץ,ואז כופפו את הברכיים והורידו את עצמכם בתנוחת כריעה,תוך שמירה על שני העקבים על הקרקע כשאתה יורד ושוב עולה למעלה.כשאתה חוזר למעלה, השאר את שני העקבים על הקרקע כדי שלא תפעילו לחץ מיותר על חלקים אחרים בגופכם.

טיפים להתאוששות מהירה לאחר רכיבה ארוכה על אופניים

לאחר רכיבת אופניים ארוכה,חשוב לתת לגוף את הזמן והטיפול שהוא צריך כדי להתאושש במהירות.זה יכול להיות מפתה למהר לחזור לתוך הפעילויות והשגרה שלך.אבל לקחת קצת זמן להתאושש כראוי יכול לעזור לך להימנע מפציעה ועייפות.לפניכם כמה טיפים להתאוששות מהירה לאחר רכיבת אופניים ארוכה שיעזרו לכם לחזור לאופניים מוקדם יותר.

ראשית,קח את הזמן ואל תוותרו על מתיחות אחרי פעילות אינטנסיבית בלי למתוח את השרירים דבר זה עלול לקצר את השרירים ולגרום למתיחה מה שיקשה עליכם ברכיבה הבאה.מתיחות עוזרות להפחית את הדלקת ולקדם זרימת דם טובה יותר בכל הגוף. בנוסף, שמירה על לחות לאורך כל היום היא חיונית.ודאו שאתם שותים הרבה מים לפני,במהלך ואחרי הרכיבות שלכם,כך שלגוף שלך יש מספיק נוזלים כדי להחלים במהירות.לבסוף,ודאו שאתם מקבלים מנוחה מספקת בין רכיבות,אל תבצעו רכיבות יום אחרי יום זה מתכון נהדר לפציעות,מנוחה יכולה לעשות פלאים לשרירים כואבים.

4 טיפולי עיסוי לתחזוק השרירים הכוללים מתיחות ולחיצות

טיפול שיאצו- שיאצו היא אומנות ריפוי יפנית עתיקה המשתמשת בטכניקות לחיצת אצבע ועיסוי לשיפור זרימת האנרגיה ואיזון הגוף. טיפולי שיאצו מרגיעים, נטולי כאב, והוכחו כיעילים בטיפול במגוון מצבים בריאותיים פיזיים ונפשיים. הוא פועל על עיקרון של החזרת האיזון במרידיאנים של הגוף, שהם מסלולים הנושאים אנרגיה בכל הגוף. באמצעות טיפול שיאצו, מתרגלים עוזרים להרמוניה את זרימת האנרגיה כדי לקדם ריפוי ובריאות. הטכניקות הפשוטות אך החזקות של שיאצו יכולות להציע הקלה ממתח, לשפר את השינה, להפחית כאב, להגביר את החסינות ולהגביר את החיוניות.בטיפול שיאצו מבוצעות מתיחות רבות מה שמסייע לרוכבי אופניים ולספורטאים בכלל להרחיב את השרירים,להפחית עומס ולתחזוקה של שרירים הנתונים לעומס רב בזמן פעילות.

טיפול טווינה- עיסוי טווינא הוא טכניקת ריפוי סינית עתיקה המשתמשת בעיסוי ובמניפולציה ידנית של מסלולי האנרגיה של הגוף כדי לקדם בריאות ורווחה.סוג זה של עיסוי הופך יותר ויותר פופולרי במערב כאשר אנשים מתחילים לזהות את הפוטנציאל שלו להקלה על כאב ומתח בשרירים. טכניקות עיסוי טווינא כוללות שילוב של תנועות לחץ,לישה,תיפוף ומתיחה יחד עם נקודות אקופרסורה להמרצת זרימת האנרגיה של הגוף.

טכניקת הטיפול מבוצעת בעזרת גב כפות הידיים,אמות,לחיצות בשורש כפות הידיים ותיפוף עם צידי כפות הידיים להגברת זרימת דם.סוג זה של עיסוי יכול לשמש לטיפול במגוון רחב של מצבים לרבות כאבי ראש,כאבי צוואר,סיאטיקה,כאבי כתפיים,כאבי גב תחתון הטיפול עוזר לספורטאים להקל על שרירים תפוסים ולהימנע מפציעות.היתרונות של עיסוי טווינא כוללים שיפור זרימת הדם,הרפיה של שרירים תפוסים ושיפור תנועתיות המפרקים ורקמות חיבור.

הנקודות הבאות הן תחומי המיקוד העיקריים בעיסוי טווינה: צוואר,כתפיים וגב,עמוד שדרה ורגליים,ראש, פנים,זרועות,ידיים ורגליים.טיפול ממריץ שעוזר לשיפור ביצועים לספורטאים אך יתרה מזו מקל במצבים של פציעות ספורט.הטיפול מתבצע בבגדים מלאים נוחים שמאפשרים לבצע מתיחות רבות בטיפול.

עיסוי ספורטאים –  עיסוי ספורט הוא חלק חשוב במשטר האימונים וההתאוששות של כל ספורטאי.זה עוזר להפחית מתח ונוקשות שרירים,לשפר את הגמישות וטווח התנועה,להפחית עייפות, להגביר את רמות האנרגיה ולשפר את הביצועים.עיסוי יכול גם לעזור להאיץ את תהליך הריפוי לאחר פציעה או ניתוח.על ידי שימוש בטכניקות עיסוי שתוכננו במיוחד עבור ספורטאים,מטפלי עיסוי בספורט מסוגלים לספק לספורטאים את ההקלה הדרושה להם כדי לבצע במיטבם פעילות ספורטיבית מאומצת.

טיפול בנקודת טריגר הוא סוג של פיזיותרפיה המשמשת לטיפול בכאבי שרירים ובמתחים.דבר זה מתבטא בהפעלת לחץ על נקודות ספציפיות בגוף הידועות כנקודות טריגר.לחץ זה עוזר לשחרר את המתח בשרירים,להפחית כאבים ולשפר את התנועה.טיפול בנקודת טריגר יכול לשמש לטיפול במגוון מצבי כולל כאבי ראש,עומס בשרירי הרגליים(המסטרינג,דו ראשי,תלת ראשי ושריר התאומים)כאבי צוואר,כאבי כתפיים וכאבי גב תחתון.זוהי צורת טיפול יעילה שיכולה לעזור לאנשים העוסקים בפעילות ספורטיבית מאומצת להימנע מכאבי השרירים ולמנוע דלקות ופציעות.

טכניקות טיפול בעיסוי ספורט כוללות שימוש בשילוב של טכניקות כגון לישה, הקשה, ליטוף,רטט ומתיחה כדי לכוון לשרירים ורצועות ספציפיים. המטרה העיקרית היא להגביר את זרימת הדם לשרירים ובמקביל לעזור להם להירגע.סוג זה של טיפול חשוב לספורטאים מכיוון שהוא עוזר להם להתאושש מהר יותר מפעילויות מאומצות ומאפשר להם לבצע פעילות ספורטיבית ברמת השיא שלהם.טכניקות טיפול בעיסוי ספורט כרוכות בהפעלת לחץ ובמניפולציה של השרירים והרקמות הרכות כדי להפחית מתח, להגביר את הגמישות ולקדם ריפוי.ניתן להשתמש בטכניקות אלו לפני או אחרי פעילות ספורטיבית כדי לעזור לספורטאים להתכונן לפעילות גופנית אינטנסיבית או להתאושש ממנה מהר יותר.אי אפשר לזלזל בחשיבותו של עיסוי ספורטיבי שכן הוא עוזר לספורטאים להישאר בריאים ולבצע במיטבם

 

עיסוי רפואי

עיסוי רקמות עמוקות – עיסוי רקמות עמוק הוא טכניקת עיסוי טיפולית המתמקדת בשכבות העמוקות של רקמת השריר בגוף. דבר העוזר להפחית כאב ונוקשות,להחזיר את טווחי התנועה,להגביר את הגמישות ולשפר את הבריאות הכללית.זה יכול לשמש גם לטיפול בבעיות ספציפיות כמו פציעה הנובעת מפעילויות ספורטיביות,מצבים כרוניים או מתח שרירים. הלחץ העמוק של העיסוי משחרר רעלים מרקמות השריר תוך הגברת זרימת הדם וסיוע בהרפיה של שרירים מתוחים ומכווצים.הטיפול כולל מתיחות רבות לשרירי הידיים,רגליים וצוואר.

לעיסוי רקמות עמוק יש יתרונות רבים שיכולים לעזור לאנשים מכל הגילאים והרקעים.אך במיוחד יעיל לאנשים החווים כאבים בגוף או עוסקים בפעילות ספורטיבית מאומצת.מועיל במיוחד למי שחווים כאבים כרוניים או מתחים עקב גורמי אורח חיים כמו יציבה לקויה, פציעות ספורט או מצבים הקשורים ללחץ. באמצעות משיכות עדינות אך מוצקות עם טכניקות מיוחדות,עיסוי רקמות עמוק יכול למקד ביעילות לאזורי מפתח בגוף כדי לספק הקלה מכאבים וכן לקדם רווחה כללית.

כתיבת תגובה

עגלת קניות
התחילו להקליד כדי לראות מוצרים שאתם מחפשים.
דף הבית
הזמנת טיפולים
החשבון שלי
בודק...