טלפון: 054-9464846 דוא"ל: nir@nir-massage.com כתובת: התאנה 33, תל מונד

בלוג

בצקת היא נפיחות מעודף נוזלים ברקמות.כאשר כפות הרגליים והקרסוליים נפוחות דבר המקשה בעמידה והליכה.למשל אחת התופעות של הריון הוא נפיחות ברגליים.נשים בהריון החל משבוע 16 עוברות טיפולים משלימים להפחתת בצקות.

אחת הבעיות היותר מטרידות הוא בצקות ברגליים.בצקת היא נפיחות מעודף נוזלים ברקמות.כאשר כפות הרגליים והקרסוליים נפוחות דבר המקשה בעמידה והליכה.למשל אחת התופעות של הריון הוא נפיחות ברגליים.נשים בהריון החל משבוע 16 עוברות טיפולים משלימים להפחתת בצקות.חולי סוכרת נוטים לסבול מכפות רגליים נפוחות.

ישנם לא מעט סיבות רבות לנפיחות ובצקות ברגליים חלקם מעידים על מחלה.לרוב בצקות מתרחשות מעודף נוזלים בגוף ומתפנות רק דרך מתן שתן.ישנם לא מעט דרכים להפחית בצקות ברגליים באמצעות קומפרסים,רפלקסולוגיה ועיסוי לימפתי.גם לשמנים אתריים יש כוח אדיר בשיפור בצקות ברגליים.הופעת בצקת או נפיחות ברגליים מצביעה על בעיה למשל טרשת נפוצה.כל מה שצריך לדעת על נפיחות ברגליים ובקרסוליים ומהם דרכי הטיפול.

לטיפול רפלקסולוגי יש כוח רב בהשפעתו על הגוף.במיוחד לכל מה שקשור לבצקות,נפיחות בכף רגל,גם במקרים של כפות רגליים שורפות.הרפלקסולוגיה משקפת את כל איברי הגוף,יתרה מכך תורמת להפחתה של מיידית של נפיחות בכפות רגליים.תתפלאו אך לאחר טיפול אחד תראו כבר תוצאות.אחד היתרונות בטיפול זה סילוק הרעלים מהגוף במספר טיפולים בודדים.ניתן לשלב בטיפול גם שמנים אתריים המעודדים פינוי פסולת מהגוף.טכניקת הטיפול מתבצעת בלחיצות בכפות רגליים על נקודות רפלקס.תתפלאו אך נפיחות בכפות הרגליים והקרסוליים משתפר פלאים.אם אתם סובלים מנפיחות בכפות רגליים המקשות בעמידה זהו פתרון מומלץ.

לטיפול רפלקסולוגי יש כוח רב בהשפעתו על הגוף.במיוחד לכל מה שקשור לבצקות,נפיחות בכף רגל,גם במקרים של כפות רגליים שורפות.הרפלקסולוגיה משקפת את כל איברי הגוף,יתרה מכך תורמת להפחתה של מיידית של נפיחות בכפות רגליים.תתפלאו אך לאחר טיפול אחד תראו כבר תוצאות.

עיסוי כפות רגליים הוא אחד הטיפולים החשובים ביותר.זאת בעקבות עמידה ממושכת ברוב היום וכל משקל הגוף מונח על כפות הרגליים.יוצר לחץ רב על כפות הרגליים ובעקבות כך יכולות להיווצר בעיות רבות בכפות רגליים.לדוגמא: דורבן,כאבים ברגליים,קשיים בהליכה,דלקות,בצקות המקשים על הליכה בכפות הרגליים.ישנם אנשים רבים החושבים כי עיסוי כפות רגליים הוא מעין רפלקסולוגיה.טענה זו היא טעות גסה עיסוי כף הרגל מתמקד בשרירי כפות הרגליים.לעומת זאת רפלקסולוגיה היא טיפול באיברי הגוף זאת אומרת מטפל בכל מערכות הגוף.

 עיסוי כף רגל בסיסי כולל בדרך כלל עיסוי קשת כף הרגל.לרוב משתמשים בקרם בסיסי המותאם לעיסוי כפות רגליים. מפני שהוא לא נספג מהר וניתן לעבוד ביסודיות זמן רב על כפות הרגליים.עיסוי כפות רגליים ניתן לקבל כטיפול שלם וזוהי גם המלצה הטובה ביותר.ניתן לשלב בעיסוי רקמות עמוק אך מבחינת ההצלחה זוהי הבחירה הפחות מומלצת. בכל אחת מכפות הרגליים ישנם כעשרים שרירים.למזלנו אין צורך בהיכרות אישית עם כל שרירי ושריר כדי להיפטר מהכאבים.לכל קבוצת שרירים ישנם דפוסי כאב כך שנטפל בכל קבוצת שרירים כדי לפתור כאבים  .

עיסוי כף רגל כולל עיסוי קשת כף הרגל,עקב הרגל,צידי כף הרגל.שימוש בקרם בסיס אותו ניתן לקנותך בחנויות רפואה משלימה בקרבתכם.המתרגל ילחץ על כל נקודה במשך דקה בתנועה מעגלית.לאחר מכן יעבור על כל הנקודות 3 פעמים לפני שיעבור לנקודה אחרת בכף הרגל.ניתן לצרף כדור טניס לעיסוי עצמי בכף הרגל.או כדורי גומי לעיסוי עצמי מי שאינו יכול להפעיל לחץ באצבעות הידיים.

1.הנח את האגודלים בשני קצות הבוהן הגדולה ודחף מטה עם שני האגודלים בו זמנית.אזור הבוהן מסמל את הראש,האונות,שרירי הצוואר. השתדלו לעסות בעדינות כדי לקבל הקלה בכאבי צוואר ומגרנות.

2.הפעל בעדינות לחץ אל תחששו לעשות עיסוי עמוק.פעולה זאת תגרום להקלה רבה בכאבי רגליים.

3.שחררו את האגודלים ולחצו עם החלק העליון של האצבעות. 

4.עסו את החלק התחתון של כף הרגל,מהעקב עד הבוהן. ניתן להתעכב על העקב ולעסות לצדדים.במידה ואתם מרגישים קשיים בעמידה או מדובר בדורבן העקב שמציק לכם מאוד.

5.דחפו מטה על שתי האצבעות הגדולות.

6.לחצו לתוך הכדור של כל כף הרגל,בעזרת האגודלים

7.הפעילו לחץ בעדינות לכל צד בין כל האצבעות שלך.עיסוי מתחת לאצבעות חשוב מאוד.ניתן למצוא איברים כמו עיניים,אף,אוזניים,ראש.ליד ניתן למצוא גם את בלוטת התריס .

8.דחף בעדינות לאחור את כל אחת מהבוהן.ניתן לסובב ולעשות על הבוהן מלמעלה או מאחור שם נמצאות נקודות לשחרור הצוואר .

9.הפעל לחץ עדין על כל צד של קשת כף הרגל.

10.עשו את שרירי כף הרגל הקדמיים,מלמעלה למטה תוך כדי לחיצה עמוקה לשרירי הרגליים.עשו פעולה זאת תוך התמקדות באזורי כאב.

שמנים אתריים המסייעים בהפחתת בצקות ברגליים

ישנם שמנים אתריים רבים המסייעים במגוון רחב של בעיות.קל וחומר כאשר מדובר בבעיות של שלד ושרירים.כל השמנים המחממים עשויים להקל ולהפחית גודש ונפיחות.המטרה בטיפול היא פינוי רעלים ושחרורם דרך מערכת השתן.ניקוי הגוף חשוב לתפקיד מערכת החיסון.שמן האורן יעיל להקטנת נפיחות ברגליים ובקרסוליים.הנובעת מעמידה מממושכת ומופיעה בחודשי ההריון האחרונים.

עיסוי הרגליים בעזרת תנועות ארוכות,מן הקרסוליים כלפי מעלה,יפחית את הנפיחות.שמנים אתרים כמו ברוש,הדס,ואורן יקלו על בצקות.אלו שמנים בעלי המרצה למערכת הלימפה האחראית לניקוז עודף נוזלים מן הרקמות.הצטברות נוזלים מתקשרת להצטברות חומרי פסולת בגוף,כמו במקרי של צלוליט.שמנים מרחיקי רעלים כמו השומר,גוניפר ולימון,טובים מאוד במקרים אלה.

שמן הגינג’ר(זנגביל)שמן מחמם מאוד,מעולה למצבים של בצקות ונפיחויות ברגליים.עוזר מאוד להזרמת דם ולימפה ופינוי נוזלים מהגוף.יעיל מאוד למחלת טרשת נפוצה בשילוב עם רוזמרין ולבנדר.אחד השמנים הנבחרים לעיסוי כף רגל נפוחה בשל נוזלים רבים המצטברים בגוף.

שמן גרניום-בעל השפעה ממריצה על מערכת הלימפה.הבחירה בשמן גרניום בעקבות היותו משתן ומפנה פסולת מהגוף.הוא בעיקר יעיל באצירת נוזלים ובצקות בקרסוליים ומוריד נפיחות בצורה יעילה.הערער(גוניפר)טוב להרחקת רעלים באופן כללי ויש לו השפעה על הכבד הכליות.זאת במקרה וישנה מחלה כאשר הנפיחות ברגליים ממקור זה.

זנגביל נחשב לצמח אדמתי,שורשי,בעל סגולות רפואיות רבות.אל תטעו הסגולות של הזנגביל כשמן מרפא עושה נפלאות.מעיסוי להקלה על כאבי בטן ועד כאבים המובעים מחוליות.

כל אישה חולמת על תקופת ההריון ואצל רבות זוהי תקופה נפלאה.יחד עם זאת צפויים התרחשויות רבות במהלך ההריון ולאחריו.בצקות ברגליים או בקרסוליים עלול להוות בעיה בחודשי ההריון האחרונים.רוב הנשים יחוו כפות רגליים נפוחות בתקופה זו.ניתן להקל ביעילות רבה על נפיחות בקרסוליים לאחר עמידה רבה בשימוש שמן גרניום.מריחת שמן גרניום על הרגליים בתנועות ארוכות וחלקות תמיד יתבצעו מן הקרסול אל הירכיים.מנוחה תמיד עוזרת כאשר כפות הרגליים גבוהות יותר מהראש. דבר זה יעזור גם להקל על כאבי גב תחתון במהלך ההריון.הימנעות מצריכת מלח,קפה ותה תפחית את הנפיחות ומומלץ להרבות בשתיית מים.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

עגלת קניות
התחילו להקליד כדי לראות מוצרים שאתם מחפשים.
דף הבית
הזמנת טיפולים
החשבון שלי